mulon, 04. 07. 2009 ob 01:04
Torej tudi on ne pozna 6a člena, ali si skuša rešiti kožo pre vse močnejšim nacionalizmom!
za mulona od koprčana, 03. 07. 2009 ob 23:11
Sem šel prebrat sklep od tožilca. On pravi, da je dejanje storjeno na ozemlju Slovenije, potem pa pravi, da hrvaška policija tega ne ve, ker je zmotno mislila, da je posredovala na ozemlju hrvaške. Hoj še ti prebrat ta sklep.Torej slovenska policija ne ve, do kje ima ozemlje. Tako ti je to u sloveniji, mulon.
Janez, 03. 07. 2009 ob 22:53
Baje da bodo spet ovadli brata Podobnika, ker da sta posilili Jorasovo kobilo, in da je ta zaradi tega crkla.
mulon, 03. 07. 2009 ob 22:27
Brez zamere, Koprčan...a si duro de comprendonio! Ne sme tožilec RS posegat s svojimi pristojnostmi in ovadbami na območju kjer izjajajo jurisdikcijo organi druge države, četudi le začasno. Če je bil "pretep" onstran Dragonje je tako kot bi bil v Puli ali v Zagrebu. Naj Podobnika tožita hrvaško policijo na hrvaškem tožilstvu! Ja, red je red....
koprčan, 03. 07. 2009 ob 21:36
so ti prepiri brez veze. Se strinjam. Ampak ne morš verjet, kaj delajo ti tožilci. Včasih sem kot otrok gledal ameriške fime o tožolcih, kako krojijo volitve in se spuščajo v politični boj po naročilu. Sem mislu, da je to samo v filmih, potem pa evo ti ga u sloveniji. Preganjajo in tožijo z obtožnicami, efekta nobenga, stroške in odškodnine pa plačujemo vsi, - istrijani, gorenci,.... To me boli kot slovenca, in me boli tudi to, da ta tožilc ni vložu obtožnice zoper hrvate, ki so tepli slovence. Tako je to. To boli, če imaš vsaj malo razuma in pameti u glavi.
domorodec, 03. 07. 2009 ob 21:19
Nehajte že s temi prepiri, pustite sodišču da dela svoje delo, policija pa je za tiste, ki rišejo take zemljevide...!!
cornuto, 03. 07. 2009 ob 19:47
A dali je onda tu, na slovenačkoj rivi, hrvatska istra? Bogami jest, imamo luku koper, zračnu luku portorož i savudrijsku valu.
dario, 03. 07. 2009 ob 19:46
Ma slovenski tožilci in policija bojo rajši vozli s kombijem po ljubljani in celi sloveniji Zidarja. Na koncu ta vlaga tožbo za milijone evrov. Pa kaj, saj itak odškodnino plača policija in tožilstvo? A plačamo tudi istrijani?
koprčan, 03. 07. 2009 ob 19:43
Če sta pršla kmeta podobnik, ki sta sicer slovenca, delat malo reda in paštašute na mejo, pa kaj? Jih bomo istrijani brcnli u tazadnjo zaradi tega? Ne, so dobili celo po glavi od hrvatov. In zdej? Državno tožilstvo v tej državi bi jih moralo vsaj zaščitit, recimo temu da je bil pretep, in naši tožilci bi morali ovadit hrvate in napisat obtožnico. Bi imeli istrijani po logiki dva zaveznika, braću podobnik,itd. Pa naj sud osloči. Ma ne, niti pod razno. Istrijanski tožilec porabi par mesecev, za zavrne. Allora so naši prijatelji hrvaški policaji. Če me jutri udarijo na meji, grem takoj k temu Pečniku.
Sebastjan Morato, 03. 07. 2009 ob 17:33
Marjan in Janez,
hvala za vso sovražtvo, ki ste ga z vašimi dejanji posejali predvsem med obmejnim prebivalstvom, da o državni ravni niti ne govorimo, ker je škoda besed..
Nobena sodba, ovadba ter vse kar spada zraven ne bo vsaj še za nekaj časa popravila vašo škodo, ki še dalje raste v imenu dviganja umetne nacijonalne samozavesti (pa da bi bilo samo to..). Seveda z občutno pomočjo še par padalcev (Zmago, Joško, nakaj slovenskih fašistov in še kakšen bi se našel..), ki so to škodo še dodatno potlačili v globine enoumja!
Nabirati politične točke na območjih kjer se lokalno prebivalstvo in posledično tudi lokalno samoupravo ne obravnava kot stranko v postopku je nič drugega kot klasično nespoštovanje do svojih državljanov (to velja tudi za vse vlade doslej), ki na srečo imajo svojo zgodovino, običaje in kulturo daleč pred vašimi oslarijami..
No..žal se je val populizma utrdil tudi na najvišjo raven politike in družbe nasploh, kar redki oporekajo!? Je pa tudi res da je raven politike odvisna tudi od dometa družbe..alora? Se tutto va bene..
mulon, 03. 07. 2009 ob 17:09
Za ovadbo mora obstajat UTEMELJEN sum kaznivega dejanja! In suma utemeljenega za ravnavje hrvaških policistov na območju, ki ga oni upravljajo, preprosto ni!
mulon, 03. 07. 2009 ob 17:07
Ne, koprčan, če bi spisal ovadbo bi bil sam v prekršku. Za boga, a ne znaš brat zakona?!
koprčan, 03. 07. 2009 ob 17:06
Bemti, v kakšni državi živimo! In ta tožilec? In kaj naj bi Pečnik odločal? Odloča sodišče, pa naj oni zavrnejo, on bi moral spisat ovadbo. To je en ...
điđo, 03. 07. 2009 ob 16:58
Naj rovarijo v ljubljani v parlamentu. Samo ta tožilec pa tudi ne zna spravit nič pametnega skupaj. Ga popović osmešu do triglava. Ta pečnik je res en pečnik.
manjšinec, 03. 07. 2009 ob 16:50
Naj Podobnikov kao zavod 25 junij Jelinčiči in skin headi grejo rovarit drugam, ne k nam v Istro! Bo treba mejo na Črnem Kalu postavit.
Mulon, 03. 07. 2009 ob 16:46
Tožilec Pečnik povsem korekten! Edini, kot kaže, ki se s policijo drži slovenske zakonodaje. Zakon o ustanovitvi občin in določitvi njihovih območji v 6a.členu določa da - citiram:
"Določbe tega zakona, ki se nanašajo na območja zaselkov Bužini, Škodelin in Škrile se ne uporabljajo do določitve meje med Republiko Slovenijo in Republiko Hrvaško."
Podobniki in spremljevalci so bili 22 septembra 2004, kjer se je zgodil incident, čez Dragonjo, torej na območju Škrilj. Tam so posegali doslej, protipravno in protizakonito, če razumemo citiran člen, samo UE Piran, ko je g.Jorasu izdajala določena dovoljenja, piransko okrožno sodišče, ko je presojalo o tamkajšnjih cvetličnih koritih in še kak drug državni organ, Policija in sedaj tudi Tožilstvo pa nikoli. Poslanec A.Juri je o tem že večkrat pisal in mu nihče ni ugovarjal.
Tudi sam predsednik Republike, D.Turk je Jorasa, ko je gladovno stavkal, spomnil, da je levi breg Dragonje zaenkrat in vse do rešitve spora pod hrvaško upravo.
Torej Pečnik ne bi mogel in ne smel odločati drugače kot je, tako kot baši policisti ne morejo prestopati mosta (lahko le do polovice), razen če jih hrvaški kolegi ne povabijo na drink.
Če bi Podobniki ne šli čez in provocirali kot so, se incident ne bi zgodil!
Vabim vse, ki jih tako imenovali "borci za južno mejo" radi nagovorijo, naj si preberejo omenjeni zakon. Sprejel ga je 1994 leta DZ (in šele takrat , 3 leta po 25.juniju 1991, so se Bužini, Škudelini in Škrile znašli na spisku naselji, ki tvorijo občino Piran!), naqto nekaj krat noveliral, vsakič, ko so se rojevale nove občine, nazadnje pred 3 leti in 6a.člen še vedno velja!
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=2006108&stevilka=4605
Tudi sam sem šel preveri, ko nas je na to opozoril Juri in imel je prav!
§., 03. 07. 2009 ob 16:13
Sramoten umik Pečnika!!!